לירן הרסגור

לירן הרסגור
דוקטורנטית, המחלקה למדע המדינה
נושא עבודת המחקר: חוויות מעצבות והשלכותיהן הפוליטיות: תפקיד הדור בהסבר התנהגות פוליטית
מנחים: פרופ' אורית קדר ופרופ' מיכאל שלו

לירן הרסגור היא תלמידת דוקטורט ומלגאית נשיא, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדע המדינה מאוניברסיטת חיפה ותואר שני במדע המדינה מהאוניברסיטה העברית. עבודת הדוקטורט שלה עוסקת בהשפעותיהן של חוויות מעצבות על הבדלים בין-דוריים בעמדות פוליטיות והעדפות אלקטוראליות. מאמרה הראשון, אשר בוחן את תרומתם של חילופי דורות לפער המגדרי בהזדהות מפלגתית בארה"ב, זכה בפרס המאמר המצטיין בבית-ספר חורף לפוליטיקה אלקטוראלית והתנהגות בוחרים שהתקיים באוניברסיטת מונטריאול במארס 2016.

לירן עובדת עם פרופ' אורית קדר במסגרת פרוייקט מחקר השוואתי אשר בוחן כיצד מחוזות אלקטורליים משפיעים על ייצוגיות ועל המערכת המפלגתית, עם דגש על גודל מחוז (district magnitude) כגורם מסביר מרכזי. מאמר ראשון מפרוייקט זה על אי שוויון בין בוחרים התפרסם בכתב העת American Journal of Political Science.   

כמו כן, מאמר שכתבה לירן יחד עם אודליה אושרי ורעות איצקוביץ-מלכה עבור ספר בהוצאת מכון ון-ליר, העוסק במודעות פמינסטית והשפעתה על הצבעה בבחירות 2013 בישראל, זכה בפרס ע"ש ברוך ובלה טל מטעם המחלקה למדע המדינה. מאמר נוסף שכתבה יחד עם רז איזנברג על אחוז החסימה בישראל עתיד להתפרסם בספר "הבחירות בישראל 2015".