לימודים

האוניברסיטה העברית מדורגת במקום הראשון בישראל. המחלקה למדע המדינה היא הראשונה בארץ, בעלת היסטוריה מפוארת של מחקר והוראה. סגל המחלקה מורכב מבוגרות ובוגרי מיטב האוניברסיטאות בעולם ובכירי המדעניות/ים, זוכי/ות פרס ישראל, חברות/ים באקדמיה למדעים ובמועצה להשכלה גבוהה. חברי/ות הסגל מעורבות/ים בדיון הפוליטי, בפרשנות תקשורתית, כבעלי/ות משרות בכירות בשרות הציבורי, וכיועצות/ים למוסדות השלטון ולפוליטיקאים. המחלקה משקיעה בפעילויות העשרה, בפורום מרצים/ות-תלמידים/ות, בהרצאות אורח ומקיימת מסלול מיוחד למצטיינות/ים החל מהשלבים הראשונים בלימודים.

 לימודי מדע המדינה מסייעים לפתח מיומנויות נחוצות בשוק העבודה. התכנית במחלקה עוצבה במטרה לתרום לשכלול חשיבה ביקורתית, קריאת וניתוח נתונים, אוריינות מחקרית ותקשורתית, והסקת מסקנות אתיות. בוגרי/ות המחלקה ממלאות/ים תפקידים בכירים במגזר הציבורי והעסקי בארץ ובחו"ל בתחומי ניהול, דיפלומטיה, יחסי ציבור, עיתונות וכמובן - מחקר, הוראה ופוליטיקה. ביניהם, בהווה ובעבר - שרות/ים, חברי/ות כנסת, נשות/אנשי תקשורת, מנכ"לי משרדי ממשלה, נגיד בנק ישראל, שגרירי/ות ישראל, יושבי ראש של הכנסת, ועוד.

המחלקה רואה חשיבות בשילוב בין מחקר אקדמי ומעורבות פוליטית בבירת הממשל הישראלי - ירושלים.

המחלקה מעודדת מצוינות, ומציעים פרסי הצטיינות שונים כבר ברמת התואר הראשון.

 

 

 

תואר ראשון

 

תוכנית הלימודים של המחלקה למדע המדינה מיועדת לסטודנטיות ולסטודנטים שרוצים להתנסות, לחקור ולהבין את השדה הפוליטי בישראל ובעולם על כל מובניו. התוכנית מכשירה את הסטודנטים והסטודנטיות לקראת מגוון תפקידים עתידים בתחום של מדע המדינה: רטוריקה, דיפלומטיה, מדיניות ציבורית, פסיכולוגיה והתנהגות פוליטית, כלכלה פוליטית, תקשורת פוליטית, טרור ואלימות פוליטי ומציעה התמחויות בלב ליבה של הפוליטיקה הישראלית. אם אתם/ן מתעניינים/ות בדרך פעולתו של העולם הפוליטי בישראל וברחבי העולם- זה שדה המחקר בשבילכם/ן.

תוכנית הלימודים מכשירה את הסטודנטיות והסטודנטים בצורה יסודית ומעמיקה לחקירה משמעותית והבנה רחבה של העולם הפוליטי בעזרת המרצות/ים והחוקרות/ים הטובות/ים ביותר בארץ בתחום מדע המדינה. אנו מאמינות/ים שלמידת היסודות עליהן נבנתה הפוליטיקה, מאז ימיו של אפלטון ועד ימינו אנו, מכינה את הסטודנטים/ות בצורה הטובה ביותר להשתלב בעולם הפוליטי ובממשל הציבורי. המסלול מציע העמקה באבני היסוד של מדע המדינה וכולל תוכנית מתמחים, הדגשים בנושאים שונים וחניכה מקצועית.

 

לכל התייעצות לגבי הרשמה לחוג ניתן לפנות לגב' אילונה הלל גולנדר במייל: ba.advisor.polsci@mail.huji.ac.il

במסגרת התואר הראשון אנו מציעים את אפשרויות הלימוד הבאות:

  • לימוד במתכונת דו-חוגית או חד-חוגית תכנית במסלול דו-חוגי המאפשר שילוב של מדע המדינה עם כל חוג אחר לבחירתכם- תכנית במסלול דו-חוגי המאפשר שילוב של מדע המדינה עם כל חוג אחר לבחירתכם -למידע נוסף
  • תכנית במסלול חד-חוגי – לימודים מורחבים במדע המדינה בשילוב לימודים משלימים בפקולטה – החל משנה שנייה  למידע נוסף
  • שילוב הדגשים ייחודיים למחלקה - למידע נוסף