סמינר מחלקתי

הסמינר המחלקתי מארח חוקרים מאוניברסיטאות בעולם ובארץ ומעניק להם הזדמנות להציג את מחקריהם בתתי התחומים השונים של מדע-המדינה. 

הסמינר מתכנס בימי רביעי בין השעות 14:15-15:30 בחדר 4326, חדר הסמינרים של המחלקה למדע המדינה, בפקולטה למדעי החברה, קמפוס הר הצופים. 

רשימת אירועי הסמינר המחלקתי

חזרה ללוח השנה

 

סדרת ההרצאות במחשבה מדינית ובהיסטוריה אינטלקטואלית

סדרת ההרצאות במחשבה מדינית ובהיסטוריה אינטלקטואלית מציגה מחקר מקורי בתולדות המחשבה המדינית ובתחומי מחקר קרובים, בכללם היסטוריה אינטלקטואלית ותיאוריה פוליטית. זהו פורום המאפשר לחוקרים מחוץ לאוניברסיטה העברית ומתוכה להציג מחקר חדש, באופן רגיל כזה שטרם נתפרסם, ולקבל עליו משוב ביקורתי. הסמינר שואף גם ליצור קהילה של חוקרים ותלמידים העוסקים בתולדות המחשבה המדינית ובתחומים קרובים.

מרצים אחראים: ד"ר אפרים פודוקסיק וד"ר יפתח אלעזר.

הפורום מתכנס בימי רביעי משעה 16:30-18:00, בחדר 4326, חדר הסמינרים של המחלקה למדע המדינה, בפקולטה למדעי החברה, קמפוס הר הצופים (אנא ראו לוח שנה).

רשימת אירועי סדרת ההרצאות

חזרה ללוח השנה

פורום ירושלים לפילוסופיה פוליטית

פורום ירושלים לפילוסופיה פוליטית משמש במה אינטרדסציפלינארית לחוקרים שעבודתם נוגעת לתחומים של מדע המדינה, פילוסופיה, משפט וכלכלה, ומעניק להם הזדמנות להציג את מחקריהם, בדגש על פילוסופיה פוליטית אנליטית עכשווית.

הפורום מתכנס בימי רביעי בין השעות 18:00-16:30 בחדר 4326, חדר הסמינרים של המחלקה למדע המדינה, בפקולטה למדעי החברה, קמפוס הר הצופים (אנא ראו לוח שנה).

אחראי פרופ' שלומי סגל

חזרה ללוח השנה

ההרצאה השנתית במחשבה מדינית ע"ש מיכאל ואסתר אבינרי

ההרצאה השנתית במחשבה מדינית ע"ש מיכאל ואסתר אבינרי הוקמה ביוזמתו של פרופ' שלמה אבינרי שתרם  חלק מכספי פרס א.מ.ת. בו זכה ב-2013  על מנת להנציח את זכר הוריו. התוכנית מכוונת להזמין לאוניברסיטה העברית כל שנה אחד מההוגים הבינלאומיים המובילים בתחום המחשבה המדינית להרצאה פומבית בה ישטח את משנתו ובמקביל יקיים כיתת-אמן לתלמידים המתקדמים במחלקה.

המרצים בתוכנית זו כללו עד כה את פרופ' מייקל סנדל (הארוארד), פרופ' קלאוס אופה (ברלין), ופרופ' קוונטין סקינר (לונדון).

פרופ' אבינרי ציין בדבריו בפתח ההרצאה הראשונה כי כאשר עלתה המשפחה ארצה בשנת 1939 עברו על הוריו שנים לא קלות, אך הם מעולם לא איבדו את האופטימיות שלהם גם כאשר בשנים הראשונות אביו מיכאל, שהיה רואה חשבון בפולין, נאלץ לעבוד לפרנסתו כמחלק חלב ואמו אסתר, ששימשה כמזכירת הנהלה במפעל תעשייתי בחו"ל עבדה כעוזרת בית וכמלצרית. "הם תמיד קיוו לימים טובים יותר", אמר אבינרי, "חינוכי והשכלתי היו בראש דאגותיהם, ותמיד עודדו אותי בלימודיי למרות התנאים הקשים".

חזרה ללוח השנה