אורית קדר

Orit Kedar
פרופסור, המחלקה למדע המדינה
חדר 4327, חברה
שעת קבלה: יום ג', 13:00-12:00
02-588-3279
ראשת תוכנית תל"מ

אורית קדר היא פרופסור חבר במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית וחברה במרכז פדרמן לחקר הרציונליות. היא הנשיאה הנבחרת של האגודה האירופית למדע המדינה (EPSA).

מחקרה עוסק בפוליטיקה השוואתיתובפרט בפוליטיקה אלקטוראלית, שאלות של ייצוגיות, שיטות בחירה, מערכות מפלגות, וכן מגדר והצבעה. תחומי עניין נוספים שלה הם פדרליזם, זהות, אינטגרציה אירופית, ומתודולוגיה פוליטית. מחקרה הנוכחי עוסק באופן שבו מחוזות בחירה משפיעים על ייצוגיות פרלמנטרית ומערכות מפלגות וממומן על ידי ה- European Research Council והקרן הישראלית למדע. מחקר נוסף שלה עוסק בפער המגדרי בהצבעה באופן השוואתי. עבודתה בעבר עסקה בדרכים שונות בהם מוסדות פוליטיים משפיעים על הצבעת בוחרים, כמו הצבעה תחת שלטון קואליציוני או תחת משטר נשיאותי לעומת פרלמנטרי. היא מלמדת קורסים בפוליטיקה השוואתית ובפרט פוליטיקה אלקטוראלית, מוסדות פוליטיים, פוליטיקה פרלמנטרית, מגדר ופוליטיקה, ואינטגרציה אירופאית. 

עבודתה התפרסמה בכתבי עת שונים: American Journal of Political Science, American Political Science Review, Electoral Studies, Political Analysis,  וכן Public Opinion Quarterly. ספרה,

(Voting for Policy, Not Parties: How Voters Compensate for Power Sharing (Cambridge University Press, 2009 

מציע מסגרת עבודה מוסדית להבנת הצבעת בוחרים.  הספר זכה בפרסרייקרשל החטיבה לכלכלה פוליטית של האגודה האמריקאית למדע המדינה לספר הטוב ביותר בכלכלה פוליטית באותה שנה. הפרויקט בונה על עבודת הדוקטורט שלה שזכתה בפרס NoxonTopan לעבודת דוקטורט מצטיינת במדע המדינה באוניברסיטת הרווארד. קדר חברה במערכת כתבי העת Electoral Studies ו-Political Analysis.

אזרחית ישראלית, קדר למדה את התואר הראשון באוניברסיטת תל אביב (מדע המדינה וכלכלה), את לימודי המאסטר באוניברסיטת Brown, ואת לימודי הדוקטורט במדע המדינה ב-Harvard. טרם הצטרפותה לסגל המחלקה באוניברסיטה העברית היא לימדה ב- MIT ובאוניברסיטת מישיגן באן ארבור.