סער אלון-ברקת

סער אלון-ברקת
דוקטורנט, המחלקה למדע המדינה
נושא עבודת המחקר: התקשורת הסימבולית של ארגונים בירוקרטיים עם הציבור: השפעות על תפיסות בקרב הציבור ועל היענות בירוקרטית.
מנחה: פרופ' שרון גלעד

אני תלמיד דוקטורט במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית, העוסק בחקר המינהל הציבורי.

תחום המחקר שלי מתייחס ליחסים בין ארגוני מינהל-ציבורי לציבור האזרחים. עבודת הדוקטורט שלי מתמקדת בתקשורת הסימבולית של ארגוני מינהל ציבורי עם הציבור, אשר באה לידי ביטוי בשימוש במיתוג, שיווק ויחסי ציבור וכד'. במסגרת זאת אני חוקר את ההשפעה של השימוש של ארגונים בירוקרטיים בסמלים על תפיסות אזרחים, ועל היענותם של הארגונים ללחצים מהציבור.

לפני לימודי הדוקטורט השלמתי בהצטיינות תואר בוגר במשפטים במדע המדינה באוניברסיטה העברית, התמחיתי אצל היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין, ובהמשך הוסמכתי כעורך דין. כמו כן, עבדתי במשרד ראש הממשלה באגף לתכנון מדיניות, ממשל וחברה. בהמשך לכך, השלמתי בהצטיינות תואר מוסמך במדע המדינה באוניברסיטה העברית.

בנוסף לעיסוקיי האקדמיים, אני מתנדב ב"סדנא לידע ציבורי", ארגון ללא כוונת רווח הפועל להנגשת ידע ציבורי לאזרחים באמצעות מיזמים אינטרנטיים של קוד פתוח, ולקידום מעורבות אזרחים. במסגרת פעילותי בסדנא, אני שותף בפרוייקט "מפתח התקציב", הפועל להנגיש מידע על תקצוב ממשלתי, כולל העברות תקציביות, והוצאות ממשלתיות. במסגרת הפרוייקט אני מוביל צוות המתמקד בהנגשת התקשרויות של משרדי ממשלה עם גופים פרטיים.

אני נשוי לירדן ואב לשחף וזוהר.

ResearchGate /  Academia.edu / Google Scholar